Käpälämäki Match Shown 10.5. tulokset

Kiitämme kaikkia Käpälämäki match show ja rally-toko tapahtumaan osallistuneita, tuomareita Heidiä, Hannea ja Hannua, kilpailijoita, yleisöä ja meidän mahtavaa talkooporukkaa! Kuvat Aila Myllyvaara.

Käpälämäki match show ja rally-toko tapahtuman tulokset:


BIS 1 ceskyterrieri Olga ja Jennamari Heikkinen
BIS 2 tsekinpaimenkoira Paavo ja Tanja ja Aino Putkonen
BIS 3 dalmatiankoira Stella ja Lotta Närhinen
BIS 4 harmaa norjanhirvikoira Elmo ja Heidi Komppa

Seniorit punaiset
1. dalmatiankoira Stella, Lotta Närhinen
2. australianterrieri Duuri, Henna Huovinen
3. silkkiterrieri Lydia, Paula Taipalinen
4. australian silkkiterrieri Milo, Ritva Luukkonen

Seniorit siniset
1. kiinanharjakoira Lilli, Eerika Pöyhönen
2. x-rotuinen Nessu, Katariina Tuomainen
3. vehnäterrieri Martta, Jennamari Heikkinen
4. irlanninterrieri Sinna, Kati Tarkiainen

Monirotuiset
1. Viima, Emilia Paananen
2. Ressu, Ritva Montonen

Aikuiset isot punaiset
1. jämtlanninpystykorva Mette, Heidi Komppa
2. suomenlapinkoira Cosmo, Virpi Oittinen
3. staffi Diego, Niina Pylkkänen
4. howawart Leo, Marjaana Orpana

Aikuiset isot siniset
1. tsekinpaimenkoira Paavo, Tanja ja Aino Putkonen
2. suomenajokoira Siru, Juulia Paananen
3. snautseri Zosma, Veera Bovellan
4. labradorinnoutaja Remu, Jenni Simola

Aikuiset pienet punaiset
1. ceskyterrieri Olga, Jennamari Heikkinen
2. keskikokoinen villakoira Olivia, Satu-Maria Nuorva
3. kääpiösnautseri Bruno, Veera Bovellan
4. pk-kääpiömäyräkoira Fidel, Nina Lyytikäinen

Aikuiset pienet siniset
1. lhasa apso Nala, Sanna Hämäläinen
2. kääpiövillakoira Bottis, Arja Immonen
3. australianterrieri Reino, Tiina Repo
4. japanin pystykorva Pino, Kaisa Korhonen

Pennut punaiset
1. harmaa norjanhirvikoira Elmo, Heidi Komppa
2. suomenpystykorva Rocky, Janne Vauhkonen
3. kleinspitz Nasu, Nelly Nissinen
4. staffi Tyson, Niina Pylkkänen

Pennut siniset
1. cane corso Cara, Outi Hokkanen
2. labradorinnoutaja Pinokkio, Sofia Suomalainen
3. australianterrieri Muru, Susanna Huovinen
4. kääpiövillakoira Vilma, Anne-Mari Koljander-Siira

Junior Handler
1. kääpiösnautseri Bruno, Veera Bovellan
2. venäläiseurooppalainen Laika Xena, Veera Vallittu
3. jackrusselinterrieri Nita, Noora Karhinen
4. kiinanharjakoira Lilli, Eerika Pöyhönen

Lapsi ja koira
1. Tilda, Kiira Romo
2. Paavo, Tanja tai Aino Putkonen
3. Kerttu, Nelli Kinnunen
4. Duuri, Roosa Ursin

Nakkikisa
1. lk mäyräkoira Hottis, Henna Huovinen, 3,43
2. koikkeri Digi, Minttu Lauanne, 4,69
3. x-rotu Pinja, Pia Kaskinen, 5,66
4. labradorinnoutaja Luna, Jani Kyllönen, 5,72

Rally-toko nakkiluokka
1. x-rotu Viima, Emilia Paananen
2. kääpiöpinseri Ami, Anna Lehtonen
3. kultainennoutaja Capu, Vilma Pöntinen
4. staffi Thelma, Niina Pylkkänen
tuomarin palkinto, suomenlapinkoira Pupu, Veera Vallittu

Rally-toko AVO
1. keskikokoinen villakoira Nipsi, Merja Torniainen
2. ja tuomarinpalkinto, koikkeri Nova, Paula Lauanne

Bookmark the permalink.

Comments are closed